Zima – najlepszy czas na wykonanie peelingów lekarskich

//Zima – najlepszy czas na wykonanie peelingów lekarskich

Zima to nie najlepszy czas dla skóry. Niskie temperatury, wiatr i niewielka ilość promieni słonecznych – wszystko to sprawia, że cera traci blask i często wymaga profesjonalnego wsparcia. Peeling lekarski to jeden ze sposobów, który może pomóc w poprawie kondycji skóry. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych w domu, metoda z zakresu medycyny estetycznej nie koncentruje się na usunięciu cienkiej, zewnętrznej warstwy naskórka, ale na dotarciu do głębszych struktur skóry.

Odpowiednie nawilżenie i ogólna poprawa wyglądu skóry to jednak nie jedyne przesłanki do przeprowadzenia zabiegu. Poprzez odpowiedni dobór substancji chemicznych, niektóre peelingi lekarskie ułatwiają usuwanie przebarwień, zmarszczek oraz blizn. W gabinecie medycyny estetycznej specjalista podejmuje decyzję odnośnie tego, jaki rodzaj zabiegu będzie najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta. Peelingi lekarskie różnią się głównie ze względu na poziom penetracji skóry. Przy niewielkich zmianach można zastosować zabieg powierzchniowy – bardziej zaawansowane niedoskonałości wymagają dotarcia aż do skóry właściwej.

Peeling lekarski często zalecany jest osobom, które zmagają się z trądzikiem lub bliznami potrądzikowymi. W związku z koniecznością zastosowania różnego rodzaju środków chemicznych wymagana jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą. Kwas, który zostaje nałożony na skórę musi zostać dobrany do typu cery pacjenta, dlatego tak ważne jest, aby zabieg przeprowadzał profesjonalista.

Szczególnym typem peelingu lekarskiego jest Easy TCA pain control. Do tego typu zabiegu wykorzystuje się silniejszy kwas trójchlorooctowy, co sprawia, że efekty mogą być widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie. Co ważne, sposób ten można wykorzystywać w celu poprawy efektów estetycznych praktycznie każdego rodzaju cery. Dla pacjentów ważna jest również metoda wprowadzania substancji, która w tym wypadku jest praktycznie bezbolesna. Osoby decydujące się na zabieg nie muszą się do niego szczególnie przygotowywać. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń, nie obejmują one jednak rezygnacji z rutynowych aktywności życiowych. Unikalny skład stosowanych produktów sprawia, że skóra szybciej się goi, a pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.
Przed:

 

 

 

 

 

 

 

Po:

2020-02-27T12:56:01+00:00 2020/02/17 |