Gdy wypada nam za dużo…

//Gdy wypada nam za dużo…

Wypadanie włosów to ogromny problem mogący dotyczyć pacjentów w każdym wieku, z którym obecnie zmaga się coraz więcej osób. Jest bardzo wiele przyczyny nadmiernego wypadania włosów, mogą to być zaburzenia hormonalne, np. choroby tarczycy czy okres po porodzie, choroby metaboliczne czy infekcyjne, stosowane leki, uwarunkowania genetyczne, nadmierny łojotok skóry głowy, zanieczyszczenia środowiska, nieprawidłowa dieta, a przede wszystkim stres. Obecnie problem ten związany może być również z przebytym zakażeniem COVID-19.

Ze względu na różnorodność czynników etiologicznych łysienia ważne jest, aby leczenie zacząć od diagnostyki lekarskiej i trychologicznej i dopiero po ustaleniu rozpoznania włączyć odpowiednie leczenie. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby spojrzeć na swój organizm holistycznie i zadbać zarówno o swoją stronę fizyczną, jak i psychiczną. Pamiętajmy więc o redukcji stresu, odpoczynku, prawidłowym odżywianiu, odpowiedniej ilości snu i aktywności fizycznej.

Dodatkowo, gdy na szczotce pojawia się zbyt dużo włosów czy też widzimy poszerzenie przedziałka czy zakola, możemy sięgnąć do bardzo skutecznych metod leczenia miejscowego w ramach medycyny estetycznej.

W naszym gabinecie szczególnie polecamy:

  • mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – w trakcie zabiegu podajemy w owłosioną skórę głowy osocze odwirowane z krwi pacjenta; zabieg trwa około 40 minut, jest pozbawiony reakcji alergicznej; wskazane jest 3-krotne powtórzenie zabiegu
  • mezoterapię preparatem Dr Cyj – zabieg ten bazuje na wykorzystaniu innowacyjnego preparatu składającego się z 7 peptydów i specjalnego kwasu hialuronowego, powodujących zaprzestanie wypadania włosów i wspomaganie ich odrastania; zabieg trwa około 30 minut; wskazane 4-krotne powtórzenie zabiegu.

Serdecznie zapraszamy!

2021-10-20T07:52:14+00:00 2021/10/20 |