Wygrana walka z grawitacją

//Wygrana walka z grawitacją

Jednym z większych problemów estetycznych, pojawiających się wraz z upływem czasu , jest tworzenie się tzw.chomików. Gdy
działająca siła grawitacji sprawia, że w rejonie żuchwy pojawia się nadmiar skóry, tworząc nieestetyczne torebki tłuszczowe. Problem dotyczy osób już po 40 roku życia. Z pomocą przychodzi wówczas medycyna estetyczna lub – w bardziej nasilonych przypadkach – chirurgia plastyczna. 

Jak możemy pomóc pacjentom naszego gabinetu borykającym się z tym problemem?

Bardzo często wykonywanym zabiegiem, który przywraca wcześniejsze rysy twarzy, jest konturowanie twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. W obręb policzków i żuchwy podajemy usieciowany kwas hialuronowy, przez co dochodzi do podciągnięcia i uniesienia skóry policzków, co wyraźnie zmniejsza istniejące chomiki.Zabieg jest praktycznie nie bolesny, a efekt widoczny od razu.

Innym zabiegiem jest zastosowanie nici liftingujących APTOS. Są to bioabsorbowalne nici ze specjalnymi mikrohaczykami, za pomocą których nić kotwiczy się w skórze. Założone w odpowiedni sposób tworzą jakby rusztowanie skóry, napinając ją i liftingując. Jednocześnie z nici uwalnia się kwas polimlekowy, dzięki któremu skóra ulega rewitalizacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nici wprowadzane przed specjalne kaniule.Pierwsze efekty widać po 2-3 tygodniach, a efekty utrzymują się przez 3-4 lata.

Obydwa zabiegi dają bardzo dobre efekty, a o wyborze zabiegu najlepiej porozmawiać na konsultacji z lekarzem.

Te i inne zabiegi można wykonać w naszym gabinecie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych zabiegów oraz do kontaktu pod numerami:

602 30 09 59 – lek. med. Jolanta Kotecka
601 87 37 90 –  lek. med. Marlena Orlik

2022-04-03T13:02:26+00:00 2022/04/03 |