Loading...
Wypełnianie i rekonstrukcyjne 2020-05-05T11:16:10+00:00

Wypełnianie i rekonstrukcyjne skóry twarzy

Zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym to jedne z najbardziej powszechnych zabiegów medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w organizmie, ale wraz z wiekiem jej ilość w skórze maleje, dlatego też kwas hialuronowy podawany jest w formie iniekcji, aby poprawić strukturę skóry, wypełnić zmarszczki i bruzdy, przywrócić objętość w obrębie twarzy, remodelować kontur twarzy, modelować usta czy poprawić wygląd innych okolic ciała (szyi, dekoltu czy dłoni).

Miejsca poddawane zabiegom wypełnienie kwasem hialuronowym:

 • bruzdy nosowo-wargowe
 • linie marionetki
 • odbudowanie policzków
 • korekcja kształtu nosa
 • korekta kształtu brody i linii żuchwy
 • korekta kształtu brwi
 • odbudowanie okolicy skroniowej
 • powiększanie i modelowanie ust

Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultacje lekarską. Po miejscowym znieczuleniu, zabieg wykonujemy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, trwa on około 20-30 minut. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast, a utrzymują się od 6 do 24 miesięcy.

Po zabiegu może być widoczne zaczerwienienie skóry, zasinienie i/ lub obrzęk, ale pacjent może wrócić do codziennej aktywności.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne, immunosupresyjne i onkologiczne
 • nadwrażliwość na składniki preparatu
 • zmiany zapalne skóry w obrębie zabiegu
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych

Powiększanie ust / wypełnianie ust – kwas hialuronowy

Usta to jeden z najważniejszych elementów kobiecej urody, dlatego ich powiększanie to najbardziej popularny zabieg, podczas którego używa się kwasu hialuronowego. Decydując się na korektę ust, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę ich naturalny kształt. Wszelkie drastyczne zmiany mogą spowodować, że będą wyglądały sztucznie i karykaturalnie. Zabieg wykonywany jest u pań w różnym wieku — korzystają z niego zarówno młodsze osoby, które chcą zniwelować niesymetryczność ust lub dodać im pełności, jak i bardziej dojrzałe kobiety, których usta utraciły jędrność wskutek upływającego czasu. Kwas hialuronowy ma tę zaletę, że łatwo go podać i usunąć, jeżeli efekt nie będzie satysfakcjonujący. Nie wolno zapomnieć o przeciwwskazaniach, które są takie same dla różnego rodzaju zabiegów związanych z użyciem tego środka. Powiększanie ust kwasem hialuronowym nawilża i ujędrnia usta, dodając im zmysłowości i atrakcyjnego wyglądu.

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Defekty w obrębie nosa, takie jak garb, zbyt duża szerokość lub długość, a także niesymetryczność są szczególne widoczne, gdyż jest to centralny punkt twarzy. Mankamenty te trudno zakryć, a operacja plastyczna wydaje się wielu osobom zbytnią ingerencją. Alternatywą dla bolesnych operacji plastycznych jest bez wątpienia korekta przy użyciu kwasu hialuronowego. Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent powinien skonsultować z lekarzem swoje oczekiwania, ponieważ zmiany, które zostaną dokonane, są w stanie utrzymać się nawet półtora roku, więc efekt nie może być sprzeczny z wizją pacjenta. Podczas zabiegu lekarz ocenia odchylenie nosa od osi symetrii, a następnie podaje kwas hialuronowy, zgodnie z ustaleniami uzgodnionymi z pacjentem. Korekta kwasem hialuronowym trwa około pół godziny i nie wymaga rekonwalescencji, dlatego po jego zakończeniu możliwe jest wykonywanie codziennych czynności. Zabieg wiąże się z ryzykiem pojawienia się siniaków lub obrzęków, które ustępują po kilku dniach, jednak pacjenci bardziej skupiają się na efektach korekty nosa, który wreszcie ma idealny kształt.

Pozostałe zabiegi

Niwelowanie przebarwień
Mezoterapia igłowa
Biorewitalizacja skóry
Peelingi lekarskie
Lifting wolumetryczny
Toksyna botulinowa
Osocze bogatopłytkowe

Zapoznaj się z cennikiem naszych zabiegów

Cennik