Loading...
Mezoterapia igłowa 2019-10-18T08:04:27+00:00

Mezoterapia igłowa głowy – Wrocław

Mezoterapia to bardzo szeroko stosowany w medycynie estetycznej, bezpieczny zabieg, polegający na wstrzykiwaniu w skórę właściwą – po uprzednim znieczuleniu miejscowym, przy pomocy cienkich igiełek – preparatów nieusieciowanego kwasu hialuronowego wraz z witaminami, mikroelementami i innymi substancjami wpływającymi korzystnie na kondycję skóry.

Zabieg ten odżywia i regeneruje skórę, przez co dochodzi do poprawy jej wyglądu, odmłodzenia, zwiększenia napięcia i nawilżenia, poprawy kolorytu i tekstury skóry.

Mezoterapia sprzyja również poprawie mikrokrążenia w tkance podskórnej, zmniejsza zasinienie i obrzęki pod oczami. Wykorzystywana jest również w leczeniu i profilaktyce łysienia (dr Cyj) oraz cellulitu (Alidya) oraz niwelowaniu blizn.

Efekty rewitalizacyjne widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale zalecana jest seria 3-5 zabiegów dla utrzymania długotrwałego efektu.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, niewielkie zasinienie i/lub niewielki obrzęk, które ustąpią samoistnie.

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • alergia na składniki preparatu
  • stany zapalne skóry (bakteryjne, grzybicze i wirusowe-opryszczka)
  • cukrzyca

Idealna regeneracja skóry

Najpopularniejszą metodą dbania o skórę, radzenia sobie z jej problemami jest używanie w codziennej pielęgnacji domowej kremów lub maści, które mają korzystnie wpłynąć na jej kondycję. Niestety wszystkie preparaty stosowane powierzchownie mają ograniczoną penetrację, a przyczyna problemów leży w głębszych warstwach skóry. Dlatego aby wpłynąć korzystnie na jej stan – dobroczynne składniki należy wprowadzić głębiej, do skóry właściwej. W takich sytuacjach niezbędne dla skóry składniki odżywcze Zabiegiem, który to zapewnia jest oferowana w naszym gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia?

To zabieg polegający na iniekcji substancji aktywnych do skóry właściwej przy życiu bardzo cienkiej igły. Dzięki pokonaniu bariery naskórkowej przez igłę możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów. Uwzględniając indywidualne potrzeby skóry pacjenta, lekarz decyduje, jaki skład preparatu do mezoterapii będzie najbardziej skuteczny. Mezoterapię stosuje się przede wszystkim w celu przywrócenia skórze odżywienia, blasku, jędrności i równomiernego kolorytu. Nie tylko pomaga zredukować oznaki starzenia się skóry, ale również może być stosowana profilaktycznie.

Substancje aktywne w mezoterapii

W mezoterapii najczęściej wykorzystuje się nieusieciowany kwas hialuronowy, z dodatkiem witamin (większość witamin z grupy B, a także witaminy K, A i E), peptydów biomimetycznych (na przykład decapeptide-4, acetyl decapeptide-3, oligopeptide-41, copper Tripeptide-1, które mają duży wpływ na regeneracje komórek włosa oraz stymulacje porostu), hydroxyapatytu wapnia oraz pierwiastków śladowych.

Podstawowe wskazania:

  • zwiotczała skóra twarzy, szyi, ramion, brzucha i ud,
  • przebarwienia,
  • utrata kolorytu skóry,
  • suchość skóry,
  • cienie pod oczami,
  • cellulit w okolicy ud, pośladków, bioder,
  • rozstępy,
  • blizny,
  • zmarszczki,
  • cienkie i słabe włosy,
  • łysienie i nadmierne wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn.

Przebieg zabiegu

Przeprowadzany w naszym gabinecie we Wrocławiu zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga specjalnego przygotowania – warto pamiętać jedynie o niezażywaniu w dniu zabiegu lekow z grupy niesterydowych przeciwzapalnych.

Wielu pacjentów jest wrażliwych na ból, dlatego dbając o ich komfort, przed zabiegiem mezoterapii lekarz zwykle stosuje znieczulenie miejscowe w formie kremu.

Mezoterapia igłowa polega na iniekcji substancji odżywczo-regenerującej przy użyciu cienkich i krótkich igieł bezpośrednio do skóry właściwej. Nakłucia wykonuje się w niewielkich odległościach od siebie (około 1 cm), a przygotowana mieszanka wstrzykiwana jest w małych dawkach. Podczas zabiegu na skórze mogą powstawać małe grudki i ślady po wkłuciach, które znikają po kilku godzinach.

Po zakończeniu iniekcji substancji odżywczo-regenerujących, masuje się poddane zabiegowi miejsca, aby rozprowadzić wstrzyknięte preparaty odżywcze w głąb skóry.

Zabiegi mezoterapii, które przeprowadzamy w naszym gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu, trwają niecałą godzinę i wykonuje się je kilkukrotnie (3-5 razy) w odstępie 1-3 tyg. w ramach jednej serii.

Efekty zabiegu

Pierwsze kilka godzin po zabiegu charakteryzuje zaczerwienienie poddanej iniekcji skóry oraz niewielki obrzęk. Czasem po mezoterapii pojawiają się drobne siniaczki, które znikają po kilku dniach.

Efekty mezoterapii można zaobserwować już po dwóch zabiegach i utrzymują się przez kilka miesięcy. Jej niezaprzeczalną zaletą jest szybka redukcja pojawiającego się po zabiegu obrzęku i zaczerwienienia oraz niemalże natychmiastowy widoczny efekt głębokiego nawilżenia skóry.

Aby utrzymać poprawę stanu skóry, zaleca się stosowanie zabiegów podtrzymujących.

Mezoterapia igłowa twarzy, szyi i dekoltu

Zastosowanie iniekcji na tych obszarach ciała przede wszystkim wpływa na kondycję skóry, powodując jej ujędrnienie, nawodnienie, usunięcie przebarwień i regenerację. Aby uzyskać taki efekt, stosuje się przede wszystkim kwas hialuronowy. Z kolei stymulacja komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych zwiększa elastyczność skóry, dzięki czemu redukuje oznaki starzenia.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest skuteczna także w przypadku leczenia wszelkich problemów związanych z włosami, takich jak ich osłabienie, nadmierne wypadanie oraz łysienie. Poprzez wstrzyknięcie w skórę głowy różnych substancji, takich jak biotyna czy dekspantenol, pobudza się mieszki włosowe, poprawia ich ukrwienie, co korzystnie wpływa na stan włosów.

Mezoterapia a cellulit

Iniekcja substancji odżywczych, najczęściej L-karnityny, kofeiny i krzemionki organicznej, wspomaga rozpad komórek tłuszczowych, dzięki czemu przyspieszone zostają procesy spalania tłuszczu, skóra się ujędrnia, a cellulit staje się mniej widoczny.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Gdy zabieg dobiegnie końca, dobrze jest schłodzić nakłuwaną skórę. W sytuacji pojawienia się drobnych krwawień niezbędne jest jej odkażanie, które zapobiegnie wystąpieniu zakażenia. W celu uniknięcia przebarwień nie wolno wystawiać poddanej zabiegowi skóry na działanie promieni słonecznych przez około dwa tygodnie. W ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu nie zaleca się korzystania z basenu i sauny. Pacjent powinien być poinformowany, by nie zrywać strupków powstałych wskutek nakłuć, ponieważ może doprowadzić w ten sposób do pojawienia się trwałych blizn.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres laktacji,
  • menstruacja,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, na przykład aspiryny,
  • alergia na składniki używane podczas zabiegu preparatów,
  • cera naczynkowa,
  • choroby nowotworowe, n
  • iektóre choroby tarczycy,
  • niewyleczone uszkodzenia skóry w miejscu, na którym ma być przeprowadzony zabieg.

Czy mezoterapia jest bolesna?

Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym i bezpiecznym, jednakże może powodować powstanie siniaków i rumieni, a w niektórych przypadkach prowadzi do drobnego, miejscowego krwawienia, które jest widoczne przez kilka dni po zabiegu. Ze względu na używanie igieł podczas zabiegu, niektórym osobom może wydawać się bardzo bolesny, dlatego stosuje się znieczulenie miejscowe.

Czy mezoterapia jest zabiegiem trwałym?

Jak większość zabiegów przywracających estetyczny wygląd skóry, mezoterapia wymaga powtarzania, a jej częstość dostosowuje się do indywidualnych efektów terapii u pacjenta. Zazwyczaj mezoterapię rozpoczyna seria trzech zabiegów wykonywanych co 7 – 21 dni. Aby jak najdłużej cieszyć się otrzymanymi efektami, warto regularnie, na przykład co cztery miesiące, wykonywać zabiegi podtrzymujące.

Zaleca się wykonywanie od czterech do pięciu zabiegów w odstępach tygodniowych, a następnie dwa lub trzy zabiegi w odstępach miesięcznych. Już po pierwszej mezoterapii igłowej przeprowadzonej w naszym gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu pojawiają się dostrzegalne różnice, które w miarę wykonywania kolejnych zabiegów są coraz bardziej widoczne.

Pozostałe zabiegi

Peelingi lekarskie
Niwelowanie przebarwień
Biorewitalizacja skóry
Wypełnianie i rekonstrukcyjne
Lifting wolumetryczny
Toksyna botulinowa
Osocze bogatopłytkowe

Zapoznaj się z cennikiem naszych zabiegów

Cennik