Loading...
Toksyna botulinowa 2018-04-12T12:18:04+00:00

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa znana jest w medycynie estetycznej od wielu lat . Stosuje się ją głównie w celu osłabienia siły nadaktywnych mięśni mimicznych, co prowadzi do redukcji zmarszczek.

Stosowanie toksyny botulinowej to bezpieczny, skuteczny i mało inwazyjny zabieg, dzięki któremu możemy wygładzić zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki), pionowe zmarszczki okolicy gładzizny (tzw. lwie zmarszczki), poziome zmarszczki czoła, zmarszczki skóry nosa, nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza), możemy również wykonać korekcję opadających kącików ust, fałdów podbródka, fałdów nosowo-wargowych, linii żuchwy, zmniejszyć pierścienie Wenus  (poziome zmarszczki szyi) oraz wykorzystać do leczenia nadpotliwości czy bruksizmu.

W naszym gabinecie używamy sprawdzonej toksyny botulinowej –preparatu Botox firmy Allergan. Zabieg jest przeprowadzany po konsultacji lekarskiej, polega na podaniu przez bardzo cienką igłę indywidualnie dobranych dawek toksyny w miejsca wymagające korekcji. Znieczulenie możliwe, ale nie jest konieczne. Zabieg trwa około 20 minut. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, lokalna tkliwość czy zasinienie, które ustępują samoistnie w krótkim czasie. Pacjent przez 2 godziny po zabiegu nie powinien się kłaść i schylać, należy unikać ekspozycji na słonce, gorących kąpieli i sauny. Ostrzykiwane mięśnie należy po zabiegu intensywnie napinać (np. marszczyć czoło), ale nie należy masować skóry.

Pełny efekt działania Botoxu występuje od 10 do 14 dni po zabiegu i utrzymuje się około 3-5 miesiące. W przypadku leczenia nadpotliwości działanie utrzymuje się do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania:

  • schorzenia nerwowo-mięśniowe
  • stosowanie amino glikozydów (gentamycyna, streptomycyna, kanamycyna) , sukcynylocholiny , D-penicylaminy, leków immunosupresyjnych, leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. Aspiryna, Ginko biloba)
  • miastenia gravis
  • ciąża i laktacja
  • alergia na substancje preparatu

Pozostałe zabiegi

Niwelowanie przebarwień
Mezoterapia igłowa
Biorewitalizacja skóry
Wypełnianie i rekonstrukcyjne
Lifting wolumetryczny
Peelingi lekarskie
Osocze bogatopłytkowe

Zapoznaj się z cennikiem naszych zabiegów

Cennik