Zregeneruj swoją skórę po wakacjach

//Zregeneruj swoją skórę po wakacjach

To żaden sekret, że lato jest szczególnie uciążliwe dla cery. W tym czasie bywa ona bardzo przesuszona i podrażniona. Pojawiają się liczne przebarwienia oraz zmarszczki, a także inne zmiany skórne (np. łojotok czy nawet trądzik). To właśnie wtedy staramy się ją uratować w ramach pielęgnacji domowe mocno nawilżającymi kremami i maskami. Szukamy również innych sprawdzonych metod na jej regenerację. Stąd okres powakacyjny to także czas, w którym szczególną popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Czego skóra potrzebuje po wakacjach?

Warto postawić na mocno skoncentrowane i silnie działające preparaty. Cerę należy intensywnie i regularnie nawilżać, aby doprowadzić ją do stanu sprzed wakacji. Niemniej jednak warto pamiętać, że nawet najdroższe kremy i maski na rynku nie są w stanie przebrnąć do głębokich warstw skóry i działać od środka (w skórze właściwej).

Co oferuje do regeneracji po wakacjach medycyna estetyczna:

Flagowym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Jest to zabieg stosowany procedura polegająca na uprzednim znieczuleniu miejscowym, a następnie wstrzykiwaniu w skórę właściwą wybranego preparatu przy pomocy cienkich igiełek. Do mezoterapii igłowej używa się nieusieciowanego kwasu hialuronowego z różnego rodzaju witaminami, mikroelementami, a także innymi substancjami, które wyróżnia korzystny wpływ na kondycję cery. Najczęściej są one dobierane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zabieg mezoterapii igłowej odżywia skórę, wpływa na  regenerację komórek i stymuluje je do wzrostu oraz odbudowy. Jego efekty widoczne są nawet po jednym zabiegu, niemniej jednak do otrzymania optymalnego i długotrwałego efektu zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów. Po mezoterapii igłowej może wystąpić zaczerwienienie skóry, niewielkie zasinienie lub obrzęk, które ustąpią samoistnie.

2020-09-30T07:42:03+00:00 2020/09/30 |