Medycyna estetyczna dla mężczyzn

//Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Coraz częściej na zabiegi medycyny estetycznej zgłaszają się panowie. Najczęściej Ci walczący z łysieniem, ale też nadpotliwością lub bruksizmem. Mężczyźni korzystają też z lipolizy, toksyny botulinowej na twarz, peelingów medycznych i mezoterapii.

Tak naprawdę nie istnieje podział na zabiegi dedykowane kobietom lub mężczyznom. Jedynie róznice wynikające ze specyfiki męskiej skóry i pewne różnice anatomiczne powodują, że stosujemy (czasem) u mężczyzn  inne produkty lub inne dawki bądź w inny sposób wykonujemy zabiegi.

Toksyna botulinowa

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn jest toksyna botulinowa. Używana do redukcji zmarszczek, ma na celu osłabić nadaktywne mięśnie mimiczne. To bezpieczny oraz mało inwazyjny zabieg, który stosowany jest w takich miejscach jak:

  • okolice oczu (kurze łapki),
  • okolica gładzizny (lwie zmarszczki),
  • czoło,
  • skóra nosa,
  • górna warga (zmarszczki palacza).

Toksynę botulinową stosuje się również do korekty opadających kącików ust, fałdów nosowo-wargowych oraz podbródka, a także linii żuchwy. Ponadto używana może być do zmniejszenia pierścienia Wenus, a nawet leczenia nadpotliwości czy bruksizmu. Efekt zabiegu toksyny botulinowej utrzymuje się około 3-5 miesięcy, natomiast stosowany do leczenia nadpotliwości, nawet do 12 miesięcy.

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg medycyny estetycznej dla mężczyzn i nie tylko, polegający na wstrzykiwaniu w skórę właściwą preparatów nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Dzieje się to po uprzednim znieczuleniu miejscowym, za pomocą cienkich igiełek. Kwas hialuronowy używany do mezoterapii igłowej jest wzbogacony o różnego rodzaju substancje wpływające korzystnie na kondycję skóry (witaminy, mikroelementy itp.). Zabieg mezoterapii igłowej prowadzi do poprawy wyglądu skóry, odżywia ją i regeneruje. Efektem mezoterapii igłowej jest również nawilżenie oraz poprawa kolorytu i tekstury skóry.

Osocze bogatopłytkowe

Do jego wykonania używane jest osocze bogatopłytkowe pozyskane z własnej krwi pacjenta. Jest to zabieg medycyny estetycznej dla mężczyzn, którego celem jest regeneracja, odbudowa i rewitalizacja skóry. Osocze bogatopłytkowe ma działanie liftingujące, zwiększające napięcie oraz elastyczność skóry, a także poprawiające jej koloryt. Osocze bogatopłytkowe stosowane jest również dla osób, które chcą zniwelować zmarszczki, przebarwienia i bruzdy. Zabieg ten używany jest także do walki z łysieniem typu męskiego.

Medycyna estetyczna ma dziś do zaproponowania panom szeroki wachlarz procedur, a dbałość o wygląd (a przez to i dobre samopoczucie) nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet – zmieniajmy stereotypy!


Serdecznie zapraszamy również panów.

2020-10-30T08:29:29+00:00 2020/10/30 |