Dlaczego nie należy bać się botoksu?

//Dlaczego nie należy bać się botoksu?

Podajemy osiem powodów, które przekonają was, że botoksu nie należy się bać!

1. Toksyna botulinowa jest idealnym środkiem do likwidacji zmarszczek poprzecznych i poziomych czoła, zmarszczek wokół oczu, zmarszczek palacza czy zmarszczek na grzbiecie nosa.

2. Jest znanym i szeroko stosowanym preparatem na rynku medycyny estetycznej od ponad 30 lat. Tak długoterminowe obserwacje pozwoliły na szczegółowe określenie skutecznych, ale bezpiecznych dawek oraz sprecyzowanie miejsc, w które toksyna jest podawana. Pamiętać jednak musimy, że ilość toksyny nie będzie taka sama u każdego pacjenta, lecz dobierana indywidualnie w zależności od siły i wielkości mięśni, na który oddziałujemy.

3. Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej można wykonywać już nawet u młodych osób, około 25 roku życia, o ile oczywiście są wskazania.

4. Zabieg jest mało bolesny, a liczba wkłuć waha się w zależności od okolicy od 3 wokól oka do 8 na czole.

5. Zabieg trwa krótko i zwykle nie pozostawia niepożądanych śladów.

6. Powikłania zdarzają się rzadko, a jeśli wystąpią, trwają krótko.

7. Żaden kosmetyk nie będzie oddziaływał tak intensywnie jak toksyna botulinowa.

8. Toksyny botulinowej nie używamy do wypełnień, więc stosowanie jej nie grozi nadkorekcją (nie możemy mówić o wypełnieniu ust czy powiększeniu policzków botoksem).

Podsumowując: toksyna botulinowa jak najbardziej tak, ale ze względu na możliwość ewentualnych powikłań tylko w rękach doświadczonych lekarzy!

2020-01-09T10:22:24+00:00 2018/10/15 |